Mustamäe tee äärde paigaldatud reklaam pimestab liiklejaid


Täna hommikul jalutasime Lassiega kella nelja ajal kodu poole. Mustamäe teel märkasime ühtäkki totaalselt pimestavat reklaami. Huvitav, kes selliseid reklaame paigaldada lubab, tekkis küsimus.

Ma üritasin kiiresti vilkuvat reklaamtahvlit telefoniga pildistada, aga kahjuks oli tulemus (nagu pildiseeriast isegi näha võite) valgete plärakate jada.

Ma saan aru, et telefon pole parim vahend pildistamiseks, aga olukorda kirjeldavad fotod küll. Inimsilm tajub selliseid sähvatusi hetkelistena, aga kaamera kahjuks mitte.

Päikesetõusu ajal olime isegi meie jalakäijatena pimestatud, rääkimata autojuhtidest.  Sellise valgusega teele lihtsalt ei näe.

Vähemalt täna hommikul tundus see reklaamtahvel liiklusohtlik. Kui ma oleksin autojuht, siis sellise vilkumise peale ma ratturit või jalakäijat lihtsalt ei märkaks.

Hetkel liigitaksin selle tahvli ohtlikuks valgusreostuseks. Reklaami eesmärke see ka ei täida, kuna nii kirkalt tahvlilt pole võimalik pingutamata infot lugeda.

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

Advertisements

One response to “Mustamäe tee äärde paigaldatud reklaam pimestab liiklejaid

  1. Reklaamtahvel kriiskas heledusest, kui reklaami tausta valgeks või kollaseks lõi. Näiteks autorendi logo valgel taustal põhjustas suurima laigu fotol. Teised laigud on nt auto kollase liiva taustal. Reklaam pole veel tolmuseks jõudnud minna.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s