Tass puhtaks hambapastaga


19. mail leidsime Lassiega portsu põõsa alla visatud nõusid. Otsustasime, et ei lase väärt kraamil prügimäele sattuda ja leiame asjadele uued omanikud.

Eriti meeldis meile kirju tass, mille otsustasime endale jätta. Meie kurvastuseks oli tass seest täiesti tumedaks tõmbunud. Leotamine ja nõudepesuvahend ei aidanud – tegemist oli vist aastate pikkuse parkaine ladestumisega. Et tassist asja saaks, tuli leida muu lahendus.

Mulle meenus, et hambapasta võtab ju isegi ehted heledaks tagasi. Määrisin tassi hambapastaga kokku ja kümne minuti pärast hõõrusin nõudepesulapiga üle.

Värvierinevus oli silmnähtav. Saime puhta (ja ajutiselt piparmündilõhnalise) tassi, mis leiab meie kodus loodetavasti kasutust kauaks :).

Pilt
PiltPilt
Pilt

Advertisements

5 responses to “Tass puhtaks hambapastaga

  1. Soodaga oleks ka kindlasti saanud. Aga tass on tõesti väga ilus!

  2. Just tegin vanaema vanadele kruusidele uuenduskuuri kasutades soodat.

  3. Kuna tass on läikglasuuriga mitte matt, siis soodaga puhastada ei julgenud. Samas hea teada, et teised seda nippi kasutavad. Aitäh!

  4. See on Siimusti Keraamika tass. See on eriti armas ja maaliline sari – tassid, kausid, taldrikud – igaüks pisut isemoodi värvitriipudega, nagu pisikesed maastikumaalid. Käin vahetevahel nende müügipunktis imetlemas, nagu kunstinäitusel. Kõike ju koju osta ei jaksa ja pole vajagi.

Tänan sind kommentaari eest :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s