Kortermaja Kadaka tee 137 Tallinnas: elamu, mille liivakasti kasutavad nii lapsed kui koduloomad


Kadaka tee 137 on moodne 8-korruseline korterelamu, mis asub Kadaka Selveri vastas. Hea ja turvaline. Aiaga piiratud. Rõõmsalt kollane!

Kahjuks selle korerelamu lapsed eriti rõõmsat elu ei ela. Nimelt jagavad nad maja ja ka liivakasti umbes nooremapoolse peili või prouaga, kes nende mängualal lausa kahte lemmikut pissitamas-kakatamas-lõbustamas käib.

Jalutasime Lassiega kodu poole, kui jäi silma vaatepilt: samaaegselt ajasid liivakastis oma asju rihma otsas sibav tuhkur ja hundikoer. Me ninapidi kastis junne otsimas ei käinud, aga ebameeldiv tundus sellegipoolest. Kas tõesti on laste liivakast koht, kuhu viia lemmikut?

Kommenteerisime naise kuuldes, mida olukorrast arvame. Naine kuulis meie öeldut, aga tal oli ilmselgelt suva: ta sõi jäätist rahumeeli edasi.

MUUDETUD 20:03: Võtsin loomaomaniku pildi maha (muidu äkki nähakse pooleldi posti taga seisva naise kaugelt jäädvustamises isikuandmete seaduse rikkumist), aga see ei muuda asja. Lemmikloomade kakatamise-pissitamise-mängitamise koht ei ole laste liivakastis. Ausalt, Eestisse on hädasti vaja loomaomanikuks hakkamise eksamisüsteemi.

MapSection368550

Advertisements

11 responses to “Kortermaja Kadaka tee 137 Tallinnas: elamu, mille liivakasti kasutavad nii lapsed kui koduloomad

 1. Puhtast uudishimust küsin-mida see koer seal liivakastis tegi, et sellise valulise reaktsiooni põhjustas? Ja kas lugupeetud blogipidaja käitub igati seadusekuulekalt, kui riputab avalikku netiruumi luba küsimata üles inimese pildi?

 2. Lugupeetud Kat. Võtsin pildi maha, aga see ei tähenda, et koeri-kasse-tuhkruid võiks liivakastis pissitamas-kakatamas käia.

  Vaevalt, et ükski lapsevanem tahaks, et tema koolieelikust võsuke kusese-kakase liivaga mängiks. Ühel hetkel teeb laps liivalosse, teisel hetkel paneb näpud suhu. Selle loomaomaniku käitumine oli sõna otseses mõttes rõve. Vaevalt, et ta ise oma lemmiku väljaheiteid suhu topib või kätele määrib.

  Seal aias oli ruumi maa ja ilm, aga valituks osutus just liivakast.

  Kui inimene laste liivakasti kakab, peetakse seda ülimalt vastikuks teoks, aga looma puhul on osade meelest see justkui normaalne…

 3. Esimest korda kuulen, et keegi kakatab oma koera liivakastis. Kindel, et ta seda tegi või… kui nüüd hästi järgi mõelda, äkki on kogu süüdistus elava ettekujutuse vili?

 4. Kahjuks ei ole liivakastides kusetajad-kakatajad mingi haruldus. Tõsi küll, enamasti käiakse kassidega. Koerale saad veel öelda, et siia ei pissi või korjata junni üles, aga närilisele (oman kogemust näriliste kasvatamises), sa seda kuidagi selgeks ei tee.

 5. Niisiis, lugupeetud Kat, paljugi asju on meie ühiskonnas võimalik. Mina tegelikult olingi, kes seda koera liivakastis märkas, kahjuks polnud pildiaparaat minu käes, muidu oleks ilusama pildi saanud, kus koer nelja jalaga keset liivakasti tuhnis.
  Selliseid inimesi on meie keskel veel ja veel. Oletan, et tegu on selle sama maja elanikuga, sest suletud territooriumile võõrad naljalt ei kipu.
  Jah, võib öelda, et see on pseudoprobleem. Aga mul on tunne, et mõnedele jagatakse ilmaasjata toiduportsjone välja. Koerad ei ole süüdi kui inimesed pole oma kahe jala kõrguse tasemel.

 6. Kat, sellel pildil, mille ebaseaduslikkusele Sa lahkelt viitasid, oli näha, et tuhkru rihm viib liivakasti. Koer oli kastist klõpsu hetkeks juba lahkunud. Kui omanik oleks tahtnud 100% kindel olla, et ta loom liivakasti ei kaka ega pissi, siis poleks ta loomakest sinna ju pannud. Elava ettekujutuse vili on kahjuks Sinu soovunelm, et nii ei tehta. Koer oli muuseas ka rihma otsas, seega samuti omaniku poolt meelega sinna viidud.

 7. Katarina, äärmiselt keeruline on uskuda kellelgi hüsteerilist kisa, et koer sittus laste liivakasti, kui selle kohta pole mitte mingisugust tõendit. Koer tuhnib nelja jalaga liivakastis? Et kohe käppadega tuhnib, nii jah? Lihtsalt kõrini on hüsteerikutest, kes arvavad, et loomad on kõikides maailma hädades süüdi ja inimene on illikukupaikene siin planeedi peal. Süüdistus peab olema ka tõendatud, nii sama karjumine on lihtsalt nõme.

  • Loomad polegi süüdi. Omanikud lihtsalt ei mõtle. Jään sellegipoolest oma arvamuse juurde, et tol omanikul oli võimalik oma lemmikud viia kuhu iganes mujale seal aias. Aga ta viis nad just sama maja laste liivakasti. Kui koerale on võimalik öelda, et ära pissi siia, siis närilist sa sel viisil ei keela. Keegi ei heidagi loomadele midagi ette.

   Kat, kas tegemist oli Sinu lemmikutega, et Sa nii hirmsasti närvi läksid? Või viid Sa mõnda oma lemmikut samamoodi laste liivakasti?

 8. On väga normaalne, et inimene lihtsalt ei käi lemmikutega laste liivakastis. Milleks siin veel kakajunni pilt!?
  Ei saagi aru, millest selline mõte – laushoolimatus? soov tüli norida?
  On imelik, kuidas inimene, kes armastab loomi, ei armasta enda ümber loodust ja lapsi. Või äkki on ka lemmik talle tüütuks koormaks? Rääkimata siis veel junni üleskorjamisest…
  Et kiuslikuks ei peetaks, siis kolme kodulooma õnnelik omanik.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s