Töötus hiilib ligi


Kohtusin täna sõbrannaga. Rääkisime elust-olust ja inimestest. Oli väga armas kohtumine.

Sõbranna rääkis oma olukorrast. Mees oli jäänud tööta, tema ootab lasteaiakohta pere nooremale. Elatakse säästudest. Tundsin kaasa.

Kahjuks on see (kes teab juba) mitmes sarnane juhtum mu tutvusringkonnas viimase aasta sees. Tundub, et maad on võtmas suurem tööpuudus.

Töökuulutusi justkui on, aga tööd pole. Näiteks ministeeriumid otsivad spetsialiste, aga kuulutused on sageli väljas vaid moe pärast. Uus töötaja on juba enne kuulutamist teada.

Erafirmad kasutavad tööotsijaid tihtilugu ära. Küll palutakse proovitöid, küll proovipäevi. Kuulsin seltskonnas mõne kuu eest, kuidas noor naine kandideeris PR-firmasse ja pidi selleks tegema proovitöö. Palgale ei võetud, aga sarnast ideed kasutati hiljem firma kampaanias.

Tuttava meesterahva käest uuriti töövestlusel, miks ta vahepeal kaks aastat müüjana töötas. Kas tal polegi motivatsiooni? Põhjendus “elasin väikelinnas ja raha oli vaja” ei osutunud veenvaks.

Mu tutvusringkonnast on 5-6 töövõimetuspensioni saajat, kes oleksid võimelised tööd tegema, aga ei tee. Pigem leitakse mingi tervisehäda, mida ära kasutada. “Parem invaliid kui töötu,” põhjendas juba mitmendat aastat pensionil olev mees.

Õnneks on ka neid, kelle jaoks tööd ikka jagub.

Advertisements

One response to “Töötus hiilib ligi


  1. Üks meeleolukas laul, milles on peidus vihje

Tänan sind kommentaari eest :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s