Mis mõttes rattaga reisima?


Kui kaherattalisega ringi sõita, siis mina isiklikult ei näe 30-50-kilomeetriste, võib-olla isegi 80-kilomeetriste marsruutide puhul mõtet liikuda auto või bussiga. Milleks maksta pileti või kütuse eest, kui saab peaaegu tasuta trenni teha?

Pikemate reiside puhul on oluline võtta kaasa ka asju, näiteks magamiskott, telk, toidumoon, paar riietuseset, fotokas, esmaabitarbed jms. Sellise varustuse tarbeks on mõistlik soetada ratta pakiraamile paigutatav reisikott. See võib olla kas kahe- või kolmeosaline, olenevalt soovidest.

….

Otsustasin pikema reisi lähenedes lähimasse rattaid müüvasse poodi sisse põigata. Võtsin Lassie ka kaasa, et kahekesi targemaid ostuotsuseid teha. Esimeseks sattus Kadaka Selveri rattapood.

“Tere, kas teil rattakotti on?” küsin õblukeselt müüjalt. “Jah, loomulikult,” saan vastuseks ja mind juhatatakse imeväikeste sadulakottideni, kuhu parimal juhul mahuvad sisse telefon ja võtmed. Kui telefon juhtub suurem olema või tahad “hullu peaga” mõne mutrivõtme kaasa võtta või fotoka kotti pista, siis jäävad need kolmnurksed kotikesed küll väikseks.

“Ahah, aga kas teil on selliseid suuremaid pakiraamile käivaid reisikotte ka? Nii, et ikka magamiskott sinna sisse mahuks,” küsin edasi.

Tüdruk vaatab mind imestunult ja hakkab naerma. “Oh ei, ei…” saan pilkavalt kõlava vastuse. Müüja läheb silmi pööritades ja kulme kergitades kassa taha tagasi.

“Oh, ei, ei… Muidu ratturid panevad viimaks pommid kotti,” ironiseerib Lassie müüjale vastu.

Poest lahkudes meenus mulle, et korra olin sama küsimusega käinud ka Mustamäe tee ääres rattapoes ja saanud kah eitava vastuse.

Helistasin Rademari. Sealt vastati, et neil on rattakott 49 euro eest pakkuda. Eile me enam Rademari minna ei viitsinud, sest Magistrali juurde jalutamine tundus liiast. Oleks me tol hetkel teadnud, et uus Rademari pood on Kadaka Selverist kiviviske kaugusel, oleks kohe ka seal ära käinud.

…..

Hommikul külastasime Lassiega Kadaka tee 44 asuvat autode varuosade poodi, kuna leidsime, et vähemalt pildi järgi on neil sobivad kotid olemas.

“Heh, siia ei mahu isegi riided ja kaheliitrine joogipudel ära,” oli mu esimeseks reakstsiooniks rattakotti nähes. Olin pettunud, aga lohutasin ennast, et nii soodsa hinna eest olekski sobiv kott liiga suur õnn olnud.

Suundusime Rademari. Sealt leidsime esimese koti, mis meenutas seda, mida otsin, aga liiga väike oli see ikkagi. Rademari pakutud kott tundus ka kuidagi õrnuke ning seal polnud lisataskuid. Ei jäänud muud üle, kui taas koju tagasi tulla.

Leidsin veebist Author poe lehelt rattakoti, mis vähemalt pildi järgi meenutab mulle seda, mida ma tegelikult otsin.

Kuna hetkel mul lihtsalt pole aega hakata Smuuli teele või Tartu maantele minema ja veebist ostmise võimalust sel poel pole, siis jääb kott ilmselt ootama oma aega.

Advertisements

4 responses to “Mis mõttes rattaga reisima?

  1. Arvan, et kui tahad veel kunagi seda kotti kasutada, siis maksab osta natukene kallim ja vastupidavam. Mina läheksin sellise mõttega joonelt Matkasporti. Seal müüdav kaup ei ole alati kõige odavam, aga see- eest peab see ka aastaid vastu. Ei ole veel pettunud üheski sealt ostetud asjas.
    Jalgrattakotiga küll isiklikku kogemust ei ole, aga see johtub lihtsalt jalgratta enda puudumisest!

  2. Aitäh soovituse eest!

  3. Suuri matkakotte ei müüdagi. Seljakottidega on veidi parem seis, neid teeb vähemalt vene Redfox ja on Matkamaailmas saada. Aga püüa sa lääne-välismaalt osta suurt seljakotti! Mitte keegi ei tooda, isegi kõige paremates poodides (REI) ei müüda. No ükski loll ei lähe seljakotiga nädalaks ega kuuks ajaks tsivilisatsioonist ära, egaju??

    Rattakotiga on veel lootusetum. Neid ei tooda minu teada üldse mitte keegi. Mul on Matrixi kott. Ma arvan, et kui tõsine makahuvi, siis tasub uurida neilt otse tellimist. Sõpradel on vanad Puhhi õmmeldud kotid, mis näevad välja nagu tõelised s_nikerdised, aga vähemalt mahutavad midagi.

  4. Vaatasin täna ekstra rattapoes ringi – Mikes’ Bikes, suur ja edev pood ja igasugu träni on seal lõpmata. Kõige suuremad rattakotid olid 13 ja 8 liitrit. No ei matka sellistega…

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s