Mida saab teada saja euro eest?


Postkast on varsti umbes alternatiivsetest pakkumistest. Tule 100 euro eest loodusest energia saamist õppima. Tule teise sajase eest ennast teleskoobi ja kristallidega tervendama. Tule kolmanda sajase eest grupiga kõrgemal tasandil üheks saama (mida iganes see siis ka ei tähenda). Ja ära unusta 150 euro eest naeruteraapiat õppimast ja 75 euro eest hingamise osas ennast koolitamast. 300 euro eest saab ka terveks tegevate amulettide baaskomplekti ja 20 euro eest võetakse mul komplekse maha…

Heh! Peaks ka teenust osutama hakkama: 100 euro eest soovitan õues jalutada (annab loodusest energiat), jalgrattaga sõita (ergutab lihaseid), saada sõpradega kokku (ühendab grupiga), rääkida lõbusatest teemadest (sama hea kui naeruteraapia), ise süüa teha (arendab loovust ja maitsmismeelt), mõelda-kallistada-paitada-musitada-seksida (tegelete oma tšakratega) ja vabatahtlikuks minna (suurendab endaga rahulolu).

Nii, paluks mulle nüüd ülekanne teha! 😀

Advertisements

10 responses to “Mida saab teada saja euro eest?

 1. New age ja alternatiivravi on viimasel ajal muutunud suures osas konsumerismiks. Inimesi ahvatletakse ostma järjest uusi teenuseid luues (tihti faktidel mittepõhinevaid) legende teenuste headusest. Teenuseid ei osteta mitte vajaduse, vaid arvatavate sotsiaalsete hüvede pärast. Luuakse tehislikku vajadust, täpselt nagu kaubamajades moehilpe ja tehnikavidinaid müües. Ja hipiliku armastusliikumise ning avara maailmavaatega pole konsumerismil seost. Konsumerism on tarbimisühiskond selle otseses tähenduses. Konsumerism (k.a. new age ja alternatiivmeditsiini konsumerism) põhjustab loodusvarade ületarbimist ning elukvaliteedi halvenemist.

 2. Minu postkast ei ole umbes. Spämmi on mul palju, aga sellist new-age spetsiifilist küll mitte. Vaata hoolikamalt, kuhu sa oma meiliaadressi topid?

 3. Kui poleks nõudlust, poleks ka pakkumist:))

 4. Ma arvan, et nõudlus on elurõõmu, tervise ja energia järele, aga mitte otseselt new age meetodite järele. Lihtsalt Eestis on puudus päris professionaalidest (nt arstid, psühholoogid) ja nii ongi soodne pinnas alternatiividele loodud. Senikaua kuni riik professionaale ei toeta ja juurde ei “tooda”, pole erilist muutust loota, sest mured jäävad ju inimestele alles.

 5. Palun, kas saad mulle edastada selle teate, kus teleskoobiga mingit teenust pakutakse. Olen õhtuti teleskoobikaupmees teleskoop.eu kodukal ja seetõttu pakub huvi, mida nendega peale taeva uurimise veel teha saab 🙂

 6. Muide, hipiliikumisega vallandus üldse suurim elustiili tarbimislaine – rõivad, muusika, üritused jpm.
  Samamoodi võiks selle alla paigutada igasugu new age teooriate järgi elavad kodanikud – kellele meeldib osta ökopuuvillast rõivaid, kes sööb ainult ökopoe toitu, kes tarbib “sisemise ilu” leidmise koolitusi jne. (ahjaa, ökopuuvilla pole olemas)
  Tarbimine on absoluutselt igal pool.

  • Ökopuuvill on terminina ja tootena olemas: vähem pestitsiide ja tiba parem palk töölistele. Aga puuvill jääb puuvillaks. See on janune taim, mida ei tasu raisata ei mahepõllumajanduslikuna ega ka intensiivpõllumajanduslikuna.

  • Ma mõtlesin selle “hipiliku” all pigem sellist õnnelik-looduslähedane-elutark suhtumist, mida võib mõnikord kunstiinimeste ja tarbimisühiskonnast rikkumata külainimeste hulgas märgata. Ma mõtlesin “hipilik” all pigem boheemlusele kalduvat elustiili, mitte niivõrd 1960ndatest pärit hipiliikumist. Kui aga mõelda hipiliikumist kui muusika-riietumise-ellusuhtumiste teemat, siis õige presenteerimisega saab loomulikult ka sellest teha new age’i ja konsumerismi.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s