Merisigadele heina tuttavate abiga :)


This slideshow requires JavaScript.

Vat mina ei taha suvel osta oma merisigadele heina ühe euroga kilo. Ja oleks veel hein, müügil on heina nimeline põhk.

Lemmikloomadele müüdav “hein” on kevadel ja suvel on selline, mida ükski mõistusega talunik lehmale ja hobusele kunagi ette ei annaks. Hein peab olema roheline. Poes müüdav on reeglina kollane – õlekollane.

Osad heinapakkujad müüvad heina väikeste aukudega kilepakendis, mis teeb heina valimise kergemaks. Valid paki, mis on kõige rohelisem. Kollasest heinast on vajalikud toitained läinud.Reeglina on kodumaine hein parem kui välismaine.

Teised heinapakkujad müüvad heina paberpakendis, mis on küll hingavam pakend, aga laseb heina üle otsustada, alles kodus pakki avades.

Talvel kirjutasin Caramira heinast, mis eksitas tarbijaid nimetusega “mahe”. Küsisin juba nimetatud lugu tehes tootjalt, miks ta nii jämedat ja kollast heina müüb. Siis vastati, et see on merisigadele hea. Sama heinapakkuja heina kohta kuulsin mitmelt teadjamalt hinnangut, et tegemist on ilmselgelt ülekasvanud heinaga. Kuna paberist kottides olev hein oli kollane, siis soovitati seda kasutada vaid allapanuks.

Õnneks on suvel ka muid võimalusi. Oleme värskelt niidetud rohtu korjanud parkidest, küsinud tuttavatelt suvilaomanikelt  ja kogunud maal.  Selle rohu saab rõdul kenasti heinaks kuivatada ja lemmikutele anda. Kusjuures tasuta!

Päris tänava äärest ja magalarajooni majaesisteslt pole hea mõte rohtu korjata. Seal on autokeemiat, suitsukonisid ja muud sobimatut liiga palju. Õnneks on Tallinna lähedal ka enam-vähem puutumatuid alasid, kust saab heina jaoks rohtu piisavalt.

Eelmisel aastal jätkus meil suvel korjatud heinast novembrini. Siis sai kraam otsa.

Hästi läksid merisigadele peale ka porgandipealsed, mida aiapidajad heal meelel ära andsid.

Juulis loodame loomadega ka värskele rohule pääseda :).

Advertisements

One response to “Merisigadele heina tuttavate abiga :)

  1. Olen paar korda ostnud Caramira heina, kuna tavapärane kilepakendis Eesti hein on otsas olnud. Iga kord olen pettunud, sest küülikud sellist pruuni põhku ei söö. Kirjutasin ka pakil olevale meilile, et paberkotiga on riskantne heina osta ja pealegi on pakil olev kiri “mõnus hein” eksitav, kuna sisu pole heina moodi. Sain vastuse, et siiani on tagasiside olnud positiivne ja seda heina söövad hea meelega nii küülikud kui tšintšiljad.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s