Pärnu maakohus tuleks võtta sisejuurdluse alla


Ma tõesti ei mõista, mismoodi saavad sündida otsused, mis on viimasel ajal toonud halba kuulsust Pärnu maakohtule. Kas selliste otsuste valguses ei tuleks algatada mingit sisejuurdlust? Äkki peaks kontrollima inimeste sobivust nende tööle või kahtlustama korrupstiooni!

Näide ebainimlikkusest: naise põletamise juhtum lõppes tingimisi karistusega

Naise üle valamine bensiiniga põleva küünla juures on MÕRVAKATSE! Selles loos sai viga ka laps, kes jäeti julmurist isa meelevalda, keeldudes lähenemiskeelust. Miks ometi? Kas naist võetakse tõsiselt alles siis, kui ta surnud on? Ma olen kunagi olnud suure põletushaavaga haiglas, see on põrguvalu! Antud juhul oli naine 1,5 kuud koomas. Kas see ei ole piisavalt mõjuv põhjus ohvri kaitsmiseks? Ohvri, kes on juba varem abi palunud…

Näide hoolimatusest: koerapiinaja mõisteti õigeks

Miks mõisteti õigeks naine, kes näljutas oma koera ja lasi sel olla vakladele puremiseks. Kui on olemas süüdistatava hinnang ja loomaarsti hinnang, siis kumb on pädevam? Kus jookseb piir loomapidamise ja -piinamise vahel? Õnneks suunati juhtum uuesti uurimisele. On vähemalt lootust, et seekord võetakse tegu tõsisemalt.

Näide ohvri kaitse puudumisest: sarivägivallatseja jäi karistuseta

2011. aastal lõpetas Pärnu maakohus AS-i Kihnu Veeteed juhatuse esimehe Toivo Kuldmäe perevägivalla kriminaalasja menetluseselgitusega, et tegemist on teise astme kuriteoga, milles süüdistatava süü ei ole suur. Kuldmäe sai tuntuks kui mees, kes peksis oma naist ahjuroobiga, lõi oma poega rusikaga, tekistas meelega füüsilist valu. Pere varasemad abipalved lõppesid tingimisi karitusega ja tõdemusega, et tegemist olevat pere siseasjaga. Ma ei saa aru!

Advertisements

3 responses to “Pärnu maakohus tuleks võtta sisejuurdluse alla

 1. mina ka ei saa 😦

 2. Katrin (see teine)

  Ühiskonna suhtumises on küsimus. Kuigi me naerame venelaste ütluse üle, kus otsesõnu öeldakse, et kui peksab, siis armastab (või oli see vastupidi), on meil endal sama suhtumine väga veres. Asi ei ole vaid naistes ja lastes, vaid ohvrites üleüldiselt. Ohver on süüdi. Kui on kohtuasi nt varateismelise vägistamisest, siis suur osa kommentaare on just ohvrit süüdistavad ja põlastavad. Või koolikiusamisest – olgu piss või tüdruk, ikka on süüdi see, keda kiusati – mis ta siis on memmekas!

  Rääkimata täiskasvanud naistest, olgu siis perevägivallaga või vägistamisega. Nemad on ilm selgelt ise provotseerinud ja ise süüdi, mistõttu valdav osa vägistamistest ja vägistamiskatsetest jäävad ainult asjaosaliste teada – naine teab, et ta niikuinii toetust ei saa ja lisaks eelnevale valule peab kogema ka avalikku mõnitamist.
  See on meie suhtumine, meie endi, mitte kohtu või riigi või mõne ministeeriumi… sestseal igal pool töötavad tavalised inimesed, inimesed meie hulgast. Ajalehtedes töötavad tavalised inimesed, need, kes tragöödiast meediasündmuse teevad ja ikka ja jälle hinnanguid lahmivad, ilma tausta uurimata. Me ise olemegi sellised, meid on niimoodi kasvatatud ja isegi kui me seda endale ei tunnista, siis olukorrast kohtutes ja avalikes kommentaariumites tuleb see väga selgelt välja. Tugevama õigus on norm. Pereasju avalikult ei lahendata – kui sina oma vägivallatseva elukaaslase kohtusse kaebad, oled ise kurjategija, reetur, lollike.

  Sama näeme igal tasemel – riigi tasemel, omavalitsuste tasemel, erakondades – kui inimesed avalikult probleemidest, võimu kurvitarvitamisest tahavad rääkida, kutsutakse nad väga kiiresti korrale, neid loobitakse sopa ja süüdistustega selle eest, et nad “siseasju” tahavad avalikult arutada. Nagu mõnedes riikides mõistetakse hukka “sekkumine siseasjadesse” – rahvusvaheline hukkamõist nt massimõrvade, poliitilise tagakiusamise, sõnavabaduse piiramise eest on siseasi, mis TEISSE ei puutu, olge vait! Ja on üsna suur osa inimesi, kes on sellega vägagi nõus.

 3. Pingback: PilleRiini avalik internetielu » vastu seina

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s