Vaata, millisena näeb TTÜ tulevasi naistudengeid!


TTÜ on minu silmis olnud siiani konservatiivne ülikool, milles õpetatakse väga heal tasemel reaalaineid ning enam-vähem tasemel muid teemasid.

Kahjuks on TTÜ saanud valmis ülikooli kutsuva videoga, mis suhtub tulevastesse naistudengitesse kui roosas kleidis rumalatesse kodus passijatesse. Selline suhtumine ei ole kohane ja mõjub ülikooli mainele kehvasti. See video levib ning sellega käib kaasas negatiivne reaktsioon. TTÜ uus reklaab loob ülikoolile halba kuvandit.

Tundub, et TTÜ reklaamijad on unustanud, et ka naistel on ajud. Naised oskavad ka mõelda. Ka naised on võimelised ülikooliharidust nõudvatesse ametitesse panustama.

Ülikool peaks ennast kuvandama kui teadmisi pakkuvat õppeasutust, kui karjääri alustala, kui sotsiaalse kapitali loomise paika, kui kasulikku otsust, kui pika ajalooga kooli. Üleskutse “TTÜst leiad endale normaalse mehe” kõlab nagu “naised on lollid ja kõlbavad vaid ülalpeetavateks”.

Huvitav, kas TTÜ alahindab naisi? Või on ülikooli tase nii palju langenud, et oodataksegi ainult koerakesega meheleminekueas tibisid? Või pole naised kooli oodatud, aga otse ei saa seda “võrdõiguslikus Eestis” öelda? Või on tegemist veidra huumoriga, mis parodeerib mingil põhjusel Reese Witherspooni poolt kuulsaks mängitud aruka blondiini naljafilmi?

Kas ülikooli kutsuv video peaks olema naljavideo? Kas arukas blondiin on õige lähenemine haridusele?

4 responses to “Vaata, millisena näeb TTÜ tulevasi naistudengeid!

  1. loomulikult on tegu huumoriga ja läbi huumoriporisma peaks seda ka võtma. Miks just selline ja kas ülikooli avatud uste päevale kutsuv video võib veidi kiiksuga olla? ,,,, aga miks mitte, lahe ju, äratab tähelepanu ja tekitab diskusiooni?

  2. Tegemist ei ole ülikooli enda tellitud videoga. Ülikool käskis selle youtube’ist üldse ära korjata. Sellepärast on see ainult video teinud suhtekorraldusbüroo konto all vimeos.

  3. Või tähendab ma parandan ennast. Ülikooli turundusosakond tellis, aga rektoraadile ei meeldinud ja nüüd üritatakse selle levimist igati takistada (FB, youtube jne). Idee oli rohkem nalja teha, aga asjameestele üleval ei teinud selle nalja.:)

  4. Pingback: TTÜ tibivideo mõjus arvutimeestele inspireerivalt :) | KATARINA MÕTTEKODU

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s