Kuidas valida alternatiivmeditsiini spetsialisti?


Eilse blogipostituse jätkuks toon välja mõned reeglid, mida tasub inimestel jälgida, kui nad siiski otsustavad alternatiivravi kasutada. Need nipid ei välista võimalust, et satute petturi otsa või teilt meelitatakse mingi imeteraapiaga raha välja, aga petta saamise võimalus on nippe kasutades väiksem.

 1. Alternatiivravi spetsialist ei sekku arsti ettekirjutustesse. Näiteks vähk ja rasedus on olukorrad, mis nõuavad erilist tähelepanu kõige suhtes, mida süüakse ja juuakse. Samuti võib vastunäidustatud olla massaaž.
 2. Hea (alternatiivravi) arst uurib enne ravi määramist teie üldist tervislikku seisundit.
 3. Kui alternatiivravi spetsialist märkab raskemat haigust, suunab ta patsiendi edasi.
 4. Kui alternatiivravija tegeleb haigustega, siis on tal olemas vähemalt baasharidus meditsiini vallas. Kuidas ta muidu teab, kas teil on haige põrn või neer, kui ta neil vahet ei tee.
 5. Ettevõte või teenuse pakkuja olgu maksumaksja. Kui ravitseja pole ennast isegi teenusepakkujana registreerinud, siis pole tal pakkuda ka garantiisid.
 6. Ostetud kauba eest küsige tšekk või veel parem – makske arvega. Nii on teil olemas kinnitus tehtud ülekande kohta.
 7. Uurige, kas ravitseja kuulub mõnda erialaliitu. Guugeldage ravitseja nime. Ehk saate teada, kuidas teistel ravitseja klientidel läinud on või kas tema kohta kirjutatakse hoiatavaid lugusid. Kui leiate hoiatavaid lugusid, siis otsige lisainfot. Kaaluge tõsiselt, kas te ikkagi tahate sellise ravitsejaga tegemist teha.
 8. Tehke endale selgeks, mida te ravitsejalt ootate. Ja öelge seda ka ravitsejale. Pange paika, mis on teie kohtumiste eesmärk ja uurige, kas eesmärk on saavutatav. Kui ei ole, siis äkki peate valima mõne muu viisi.
 9. Tasemel alternatiivravi spetsialist on nõus jagama oma tegevuse kohta infot ka teie raviarstile. Kui ta seda ei tee, siis on asi kahtlane. Teavitage kindlasti arsti, et kasutate ka alternatiivseid meetodeid! Koostöö on tõhusam, kui kahel liinil salaja tegutsemine.
 10. Mõelge oma peaga!
Advertisements

6 responses to “Kuidas valida alternatiivmeditsiini spetsialisti?

 1. Oma peaga mõtlemine välistab ravitseja poole pöördumise

  • Kes on ravitseja? Oma peaga ma lähen hea meelega massööri juurde, aga seesama oma pea välistab iga kell auratransformaatori vastuvõtule pöördumise.

 2. Katarina on tüüpiline noor, kes arvab, et teab kõike. Parem tegele iseendaga, oleks huvitavam lugeda.

 3. Need nipid on väga head. Kuid nagu sa ka ise ütlesid, need ei pruugi välistada pettust ja inimestel võivad olla väga erinevad arusaamised selle kohta, mis on neile hea ja kasulik.
  Üks väike asi veel – valida tasub alati see ravitseja, kes ei võta ravimise eest raha. Head ravitsejad enamasti raha ei võta ja lubadusi ka ei jaga. Nii jääb vastutus ikkagi abi tarvitajale ja kui omakasu mängus pole, ei saa ka pettust tekkida.

 4. Kaks momenti, mida kommenteeriks:
  -raha ei tohiks see alternatiivik kindlasti võtta. Ise annad, kui tunned, et abi said.
  -Punkt nr 10 on loetletuist olulisim, oleksin seda ise meelde tuletanud, kui Katarina poleks seda lisanud.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s