Mida tehti ACTAst inimestele rääkides valesti?


Mida tehti ACTAst inimestele rääkides valesti?

  • Inimesi naeruvääristati! Olen kindel, et peaminister Ansip ei osanud oma “stand up comedy” ettekande ajal aimatagi, kui suure pahameele see inimestes esile kutsub, ärgitades tegutsema ka neid inimesi, kes muidu passiivseks jäävad. Ja siinkohal ei ole mõtet võrrelda protestijaid aprillimässuga või rumalate inimestega. Inimestel on õigus oma arvamuste ja huvide eest seista.
  • Anti katteta lubadusi! Lubadus, et Eesti seadused ei muutu ACTAga seoses ei tundu eriti usaldusväärsed. Hästi kirjutas teema kohta  Karmen Turk Delfis.
  • Pooldajad ei olnud teemaga kursis! Ma olen kindel, et väga paljud võimul olijad, kes ACTAt pooldavad isegi ei aima, mida täpsemalt nad pooldavad. Delfi tõi humoorikalt näiteid, et suured pooldajad on ise ACTA mõistes “vargad”.
  • Pooldajad ei küsinud asjatundjatelt infot! Seaduste ja lepete vastuvõtmise juures peaks olema elementaarne, et küsitakse targemalt nõu. Seda ei tehtud. Loe lisa Memokraadist.
  • Unustati ära põlvkondade erinevused! 20-aastased mõtlevad veebimaailmast teisiti kui 40-50-aastased. See on paratamatus. Teema osas pakkus teisitimõtlemise teenust Vahur Koorits.
  • Oldi liiga enesekindlad! Kui jutt käib leppest, mis lubab inimesi jälgida, karistada ja piirab sõnavabadust, siis on mõistlik alustada läbirääkimisi, mitte enesekindlalt ülbitseda.

Kuidas ACTA osas meelt avaldada?

2 responses to “Mida tehti ACTAst inimestele rääkides valesti?

  1. kesiganes@politsei.ee

    Kuule, ACTA ise on läbinisti võlts ja vale. Asi on sisus ja olemuses. Mis vahet seal, kas ja kuidas räpasest asjast rääkida – ega asi vahutamisest paremaks ei muutu.

  2. Ma olen ACTA vastane. Pole mõtet kurjustada.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s