Nutitelefonidega kontsert loomade heaks


Käisime L@ssiega loomade heaks korraldatud konserdil Nokia Kontserdimajas. Muusika oli hea, helimees oskas oma tööd, videodega tegelev asjapulk peab veel õppima, aga publik – vat see võttis küll kukalt kratsima.

Igal viiendal inimesel oli kaasas nutitelefon, millega kontserdi ajal sõnumeid saadeti, uudiseid loeti või Facebookis kolati. Milleks siis üldse kontserdile tulla?

Minu kõrval istus noor naisterahvas, kelle nimetissõrm kibeles puuteekraani järele sedavõrd, et kontserdi esimesel poolel saatis ta välja üle 20 sõnumi.

Ma pean tunnistama, et olenemata tõsiasjast, et tegemist oli mobiilifirma nimelise kontserdisaaliga, oli väga häiriv, istuda vilkuvate (õnneks vähemalt vaikivate) mobiilide keskel.

Kui inimene tuleb heategevusüritusele, kas tõesti on palju oodatud, et ta annetaks ka oma aega, vähemalt ürituse kestvuse jagu. Ma mõtlen mobiilivaba aega ja tähelepanu, mis oleks tegelikult ka viisakas.

Advertisements

4 responses to “Nutitelefonidega kontsert loomade heaks

  1. Käisin eile Rammsteini kontserdil. Ja nägin täpselt sama pilti – inimesed seisid tuimalt, kaamera käes ja filmisid. Ei saanud nemad seda õiget elamust; ei saa need, kes seda kehva kvaliteeti vaatavad. Ja siis tekkis samamoodi küsimus: kui tullakse juba üritusele – olgu see Rammstein või heategevus loomadele – ole kohal ka vaimselt mitte ainult füüsiliselt. Tehnikaajastu.

  2. Täiega nõus. Olen viimasel ajal peaaegu loobunud isegi laste ürituste pildistamisest (no ok, mõne klõpsu ikka teen, lihtsalt mälestuseks, aga mitte nii, et tunnisest üritusest on sadu pilte), sest kogu elamus jääb endal sedasi saamata. Enamasti on ju kohal fotograafid või hulk teisi, kes jäädvustavad (ja pealegi parema kvaliteediga kui ise saaks), asi see siis pilte/videoid hiljem paluda.
    Rääkimata sellest, et tahes-tahtmata läheb pilk teiste telefonidele/kaameratele. Ega asjata paluta enne teatrietendusi mobiilid välja lülitada. Aga jah, eks see kultuuri(tust) näita – kui otse ei keelata, siis on lubatud.

    • Mind jäädvustamine isegi ei segaks. Aga kui kogu kontsert möödub Facebookis surfates ja msn-is sõnumeid saates, pole asi enam osalemine, vaid kohal viibimine.

  3. Noh, täna oli üks laste üritus. Kolmandikul lapsevanematest oli kaameraga käsi õhus õieli või seisid suisa püsti. No ausalt, segas!
    Aga muidugi saan ma veel vähem aru neist, kes lähevad kontserdile/etendusele ja hakkavad seal sõnumineerima. No mis pagana mõte sinna siis üldse minna on? Vaadaku telekast või kuskilt.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s