Riigikogulaste palgatõus on madalapalgaliste mõnitamine


Täna suutsin voodist välja arvuti taha saada alles kella kolme ajal päeval. Mis teha, tõbi on mu maha murdnud. Ja esimene uudis, mis silma jäi, oli riigikogulaste palgatõus.

Ausalt öeldes hakkas mul piinlik Eesti valitute pärast, kes endale 246 eurot igakuiselt ilusate silmade eest  juurde said. 246 eurot on päris suur summa ja selle rutiinne lisamine on meie riigi keskmise elatustaseme juures rahva mõnitamine.

Näiteks vähihaiged või traumaohvrid, kes ennast ravivad, et uuesti maksumaksjate ridadesse naasta, peavad oluliselt väiksema summaga hakkama saama, kui riigikogulaste palgatõus eraldi võetuna.

Kui riigikogulased oleksid otsustanud, et annetavad palgatõusu ühiselt näiteks kodutute varjupaikade või puudust kannatavate perede või mõne muu olulise grupi tarbeks, siis oleksin neid kiitnud. Veel parem kui külmutataks palgatõusud mõneks ajaks. Aga ei, see oleks liiga naiivne lootus.  Eestis ei vastuta riigikogulane oma otsuste eest, ta vaid tõstab (reeglina erakonna käsul) kätt ja võtab vastu palga. 😦

Minu meelest tuleks ümber korraldada nii riigikogulaste palgasüsteem kui ka töökorraldus. Et ei oleks nii, et teenitakse unelmatepalka viibides ise puhkusereisidel. Ja kuluhüvitisi ei tohiks ka sellise palga juures enam olla. Kui tegelasel on üle 3000-eurone palk, siis ei ole mõistlik maksta ketšupi või bussipileti eest raha tagasi.

Kahjuks on nii, et minu blogipostitusest midagi muutuma ei hakka. Ei muutu enne midagi, kui tuimad eestlased tänavtele ei lähe ja oma pronksööd ei korralda. Nii kaua on aga riigikogulased tuima näoga palgatõusude poolt ja peavad arvestust, kes mitu asja või laenumakset lisaeurode eest saab.

Advertisements

2 responses to “Riigikogulaste palgatõus on madalapalgaliste mõnitamine

  1. Aga võiks, eks? Peab lootma, et isegi nii väike (kuigi Sul on palju lugejaid) panus mõjutab. Peale lootuse pole ju enam midagi jäänud.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s