Boheemlased, kallistajad ja lõhkujad


Uus aasta tuli. Vana läks. Olin vana aasta sees saanud kaela mingi hullu köha, seega võtsin aastavahetuse saluudi vastu kahe köhimise vahel, Pirogovi platsil.

Esimest korda vahetasin aastanumbrit Tartus.  Aastavahetus tuli emmates puntratantsuna Peruust pärit tüdrukut, kirjutamisandega kallist punkinimest ja kiilaspäist noorhärrat. 😀  Mida see mu uue aasta kohta ütleb? Loodetavasti seda, et saab tore olema.

Õhtut alustasime tegelikult boheemlaslikus ateljeekorteris maailma asju ja veidruseid arutades. Inimesed olid nagu inimesed ikka 31.detsembril. Kes jõi, kes lällas, kes oli karske, kes istus omaette. Ruum, milles viibisime heakorra auhinda ei oleks saanud, ja üks tugitoolides lahkus õhtu jooksul istuja teadmata tervete tugitoolide maailmast, aga olemine oli mõnusalt vaba. Kõik olid just sellised, nagu nad tahtsid olla. Tõdeti, et boheemlus on vähemalt selles korteris veel alles.

Pärast nelja nulliga kellaaja möödumist otsustas mu kaaslane Tartu peale boheemlasvaimu ja tuttavaid nägusid otsima minna. Läksime. Suhtlesime. Veetsime hästi aega. Tegime absurdihuumorit. Kallistasime boheemlastüdrukutega puid. Elasime kaasa katkiste keeltega kitarri kontserdile. Naersime koos politseinikega (meil EI OLNUD nendega mingitki probleemi 😀 ). Jalutasime öises Tartus. Ja soovisime inimestele head uut aastat ehk HUA-d.

Tunde hiljem üle Raekoja platsi tagasi kodu poole jalutades, võis alles aru saada, kui palju pudeleid tegelikult öö jooksul puruks löödi. Plats oli kaetud killumerega. Tuli vaeva näha, et mitte saapaid katki teha. Ausalt öeldes, mulle jäigi arusaamatuks, miks inimesed pudeleid lõhuvad. Killud tänaval küll õnne ei too 😀 .

Advertisements

2 responses to “Boheemlased, kallistajad ja lõhkujad

  1. Kummaline, et tugitoolid niimoodi lahkuvad. Siin on pigem kombeks, et need ootamatult tuppa jalutavad.

Tänan sind kommentaari eest :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s