Linnatransport sobivamaks


Täna läbi vihma Tallinna bussijaama suunas liikudes tekkis mul mõte, mis on peast läbi käinud paljudel mustamäelastel ja õismäelastel: «Miks ei vii ühistransport otse olulistesse sihtpunktidesse?»

Ma ei mõtle siinkohal ainult liini, mis viiks Mustamäe teelt bussijaama, vaid ka muid liine. Näiteks on Piritalt ringi istumata võimatu saada Mustamäele ja Õismäele. Ometi võimaldaks need liinid õige teevaliku korral vähendada kesklinna liikluskoormust. Ja Pirita suunda ikka sõidetakse – kasvõi randa või surnuaeda…

Palju olen kuulnud ka kurtmist,et Rocca al Mare on lähedal, aga sinna saab Mustamäelt ainult ümberistumisi tehes. Ja enamasti suure ringiga. Või siis väiksema ringiga kui satub harva käiva bussi ajaks peatusesse.

Kui transport teeb elu mugavaks, siis pole linlasel autot nii palju vaja. Linnas oleks enam ruumi ja mitmed mured olemata.

5 responses to “Linnatransport sobivamaks

  1. Mustamäelt bussijaama viib buss nr 17 ja 17a. Oluline on see buss ka Mustamäele haiglasse ja lastehaiglasse sõitjatele. Täitsa korralikult käiv buss ja pole väga täis ka.

  2. Ma kirjutan kahe käega sellele postitusele alla!

  3. mina olen ka täitsa nõus. lisaks veel see, et kuigi ei peaks üleliia ostlema, ei lähe reeglina ühistransport kaubakeskuse ette, vaid autoga saab lähemale.

    Aga üldised liinid on aegunud jah ja uuendama neid ei kiputa. või väga lihtne asi, buss nr 32, mis läheb Koplist Männikule üle Pärnu mnt ehk on teatud puhkudel ülivajalik (33 bussi lõpp ja algus on üsna samad, aga sõidab kaua ja suure ringiga; 32 sõidabki kaua tegelikult) sõidab ainult hommikul ja õhtul, mitte keset päeva näiteks. ka tundub väga spetsiifiline.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s