Maximas saab heategevust teha vaid vene keelt osates


image

Eile õhtul käisin Mustamäe Linnaosavalitsusega samas majas asuvas Maximas. Kuskile kaugemale ei viitsinud minna, sest õhtutund oli juba hiline. Kassa järjekorras nägin kurba vaatepilti Maxima müüjate endiselt puuduliku keeleoskuse osas.

Maxima ostjaid heategevusele suunava ning abi vajavatele lastele kinke ostma kutsuva kuusepuu juures seisis naine kingikarbiga. Ta üritas leida müüjat.

Esimene mööduv Maxima töötaja kiirendas sammu ja tegi näo, et tema ei kuulnud eestikeelset küsimust, kuhu heategevuslik kink jätta tuleks. Kuuse alt varastatakse see lihtsalt ära…

Teine teenindaja keeras esimese pöördumise pea kõrvale ja tegeles oma asjadega edasi. Teistkordse küsimise peale ütles venelanna, et tema töötab siin (vihjates 2-3m eemal asuvale kommiletile) mitte seal kuuse juures. Mina ja veel üks naine hõikasime teenindajale vene keeles, et töötagu edasi, aga andku vähemalt nõu, mille peale naine ajas kulmu kortsu ja mängis kurt-tumma. Näoilmest oli aru saada, et kliendi pöördumise sisust sai saalitöötaja aru alles pärast tõlkimist.

Järgmise müüja poole pöördus kingiomanik juba vene keeles. Vastuseks tuli hämmeldunud küsimus: “Mis heategevus? Mis kingid?” Pärast kuusepuul oleva info uurimist läks müüja küsima, kuhu kinke jätta saab. Mõne aja pärast tuli ta tagasi ja teatas, et viib kingi taha ruumi kaasa.

Olen kindel, et enamik juhtumit pealt näinud inimestest ei osale Maxima heategevuses vähemalt sel aastal mitte. Ja eesti keele oskamisega on selles poes on endiselt kehvad lood!

Advertisements

3 responses to “Maximas saab heategevust teha vaid vene keelt osates

  1. Aga tuleks siis käituda vastavalt – makstes Maximas arveid Vene rublades

  2. Maxima on pood, kus mängitakse poodi vene moodi … nii on kogu aeg olnud, parem väldi seda saasta

  3. Kuna see on mu kodule lähim pood, siis ma sinna teinekord ikka satun. Kui näiteks väsinud olen ja mujale minna ei viitsi.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s