Tallinn hoolib… Kas tõesti?


Veel aasta tagasi käis mu enda laps lasteaias. Aastate jooksul sai sellega seoses kuuldud ja nähtud erinevaid asju.

Seda, et mänguväljakud kehvakesed olid või et lapsed 36-aastastel vooditel ja madratsitel magasid, see ei paistnud kedagi huvitavat. Kasvatajad kurtsid alatasa, et laste voodid on igas mõttes aegunud ja õnnetused pole välistatud, aga linn uute soetamist ei toetanud. Polnud prioriteet.

Ka aknad vahetati alles siis, kui vana aken olevat äärepealt ühele võimukandjale pähe kukkunud. Nii vähemalt vanematele räägiti.

Meie rühma vanemad pöördusid rühma olukorra osas kunagi erinevate ametiasutuste poole. Tol korral küll seoses ühe teise probleemiga, aga tulemus oli ikkagi kõnekas ja sobib ka siinsesse teemasse.

Tollal leiti, et aukus ja halvalõhnalised madratsid on vaja terveks nõeluda, aga pesta neid olenemata nende vanusest vaja pole. See, et neisse oli varem korduvalt pissitud ja neid polnud kunagi pestud, ei olnud probleem. Madratsite pesemine olnuks ametnike meelest liigne kulutamine.

Kas lasteaiad on turvalised?

Kas lasteaiad on turvalised?

Hetkel kogub tuure juhtum, kus katkise ronimisredeli tõttu lasteaias hukkus väike laps. Kes on süüdi? Ma arvan, et süüdi on koonerdamine ja poliitiline egotripp, mis pealinnas toimub.

Vanemad, kes elasid kaasa liikumisele “Maha Tallinna TV – raha lastele” tegevusele, küsisid juba varem, kas tõesti on vaja esimesi ohvreid, et asi oluliseks muutuks.

Nüüd on teema järsku oluline… Isegi patjuška Edkar on asunud valitsust siunama ja riigi julgeoleku kulutusi süüdistama. Omavalitsus olla ingel, kes on andnud endast parima. Tartu va paha linn sunnib lapsevanemaid ootama, Viimsi va kööner sunnib maksma, aga Tallinn see aitab, hoolib ja kulutab ning sobib lasteaiakohana isegi keskerakondlasest Kaie Kõrbile.

Mis kasu on sellest, kui Edkar Savisaar tanke lasteaedade probleemides süüdistab? See on vastutuse teiste kaela veeretamine ja tähelepanu mujale juhtimine. See on lihtne demagoogia…

Tallinn võiks parem tegutseda ja näidata, et väikese lapse surm kehvade lasteaiatingimuste pärast on märk, mis on märkamist väärt. Et Tallinn tegelikult ka hoolib, mitte ei veereta hoolimist valitsuse kaela.

Minu silmis on kriisikomisjoni uurimisretked Tallinna lasteaedade mänguväljakutele pigem hea näo tegemine ja lausa kohustuslik käitumine pärast õnnetust, mitte reaalne hoolimine teemast. Pigem võiks näidata hoolimist Tallinna TV või munitsipaalgolfiväljaku laadsete kulukate ideede kalevi alla panemisega.

Advertisements

5 responses to “Tallinn hoolib… Kas tõesti?

  1. See demagoogitsemine ei lõppe enne kui Savisaare maine tee läbi saab. Ja kas ka siis lõpeb, on kahtlane, kuna ilmselt hoolitseb härra selle eest, et endale vääriline järeltulija koolitada.
    Mulle muidu ei meeldi poliitika üle vinguda ja kõiges valitsust süüdistada, aga see teema on erand. On ju absurdne, kuidas üks mõttetu televisioon, mida mitte keegi ei vaata, saab lasteaedade raha endale. Oleks see siis Savisaare ainus lollus… Oh ei!

  2. Minu meelest on kohatu kedagi õnnetuses süüdistada.
    20 aastat tagasi ise lasteaias käies jäin mitmes hambast ilma ja viidi kiirabisse, sest jooksin suurtemate laste järgi turnikate poole ja panin mokka mööda vastu puitu käntsu. Ma ei süüdista siin küll mitte kedagi, sest polnud sel turnikal ka midagi viga ja uued turnimisredelid on ka ju ikkagi redelid. Õnnetusi lihtsalt teinekord juhtub. See on kahtlemata kahetsusväärne lugu, aga ma arvan, et näpuga osutamine ja süüdlase otsimine neid vanemaid küll ei aita.

    • Kas sul on laps lasteias? Minul oli veel aasta tagasi. Kas sa oled näinud kokkuhoidu laste ohutuse arvelt? Mina olen. Kui see pole koht, kus nuriseda, siis kus selline põhjus üldse on?

    • Ja ohutus / ohtlikkus ei ole alati seotud õuelaga, seda näeb ka rühmades – katkised voodid, kukkuv krohv, ohtlikud kapid, logisevad aknad, ebahügieenilised madratsid jne. Kes selle eest siis vastutab? Kas tõesti ainult lapsevanem?

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s