Kuidas lasteaialapsi ergonoomilist kotti soovima õpetatakse?


Et vanemad ikka “teaksid” (loe: lapsed oskaksid küsida), et esimesse klassi mineval lapsel peab 70-130 eurone ergonoomilene koolikott olema, on lastele välja lastud kena reklaammultikas Jänku Jussi sarjast.

See on otsene lastele suunatud reklaam – ilma mingi häbitunde või varjamista. Vaadake ise ja otsustage, kas see reklaam teie meelest lapsi mõjutab või ei.

Advertisements

5 responses to “Kuidas lasteaialapsi ergonoomilist kotti soovima õpetatakse?

  1. Pingback: Viskame su koolikoti prügikasti! | KATARINA MÕTTEKODU

  2. Mõte on ju õige. Aga lähenemisviis on väga kitsa nurga alt. Nagu oleks tegemist uue leiutise ja ainuvõimaliku valikuga. Nii seda siis kahjuks ongi mõistetud. Ehk siis üheltpoolt kitsas silmaring (loe: sihitud teave) andjalt ja teist sama kitsas vastuvõtjalt (loe:klassikaaslastelt). Usun, et spodipoest pole võimalik mitte- ergonoomilist kotti nii lihtsalt leida. Muidu oleks ju vaesed sportlased kõik küürakad.
    Kalli koti ostmisega võib aga kaasneda hoopis teine mure – kellel on mannapudrust kotid, saavad iga natukese aja tagant uued, aga vaene kvaliteetse koti omanik peab mitu aastat vanaga käima! Jälle kommunikatiivne kitsaskoht koolielus!

  3. Siis on lastel varsti taktika – uus kallis eronoomiline igaks hooajaks.

  4. Jänku-Jussi multikad on teemadel, millega kursis olemine on lastele kasulik. Lapsed ongi vanematele suur kulu ja küsimus ei ole ainult koolikotis 🙂 Esimese klassi koolikott on juba väga raske. Ergonoomilist koolikotti ei pea ostma uuena, vaid võib osta ka kasutatuna, sest lapsed kasvavad.

  5. Ega sellel infol viga polegi, mis räägib rühist ja õlakoti kahjulikkusest. Aga see osa, kus algab jutt ergonoomilisest kotist kui ainuvõimalikust valikust, see osa otsene reklaam, lastele suunatud reklaam.

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s