Ei saa mainimata jätta…


… et meie armsad riigikogulased tõstsid endal palka ja jätsid seejuures õpetajad pika ninaga.

Vaesed riigikogulased! Kujuta ette pead hakkama saama kõigest 3380 euroga. Puhas nöörimine, eksole! :S Äkki teeks kohe ümmarguse 5000, hea meeles pidada ja puha! Kuluhüvitis ka juurde – ikka 1000 või 2000 eurot. Ja järgmine aasta 6000 eurot põhipalka ja veelgi normaalsem kuluhüvitis. Riigikogulaste märg unenägu!

Ja õpetajad. Nemad ongi haritud. 625 eurot kätte põhipalgana, mis siin ikka nuriseda. Haritud inimesed, kes õpetavad, kuidas elada. No küll nemad ikka teavad, kuidas säästa. Muidu ju õpetajaks ei läheksi. Ennekõike ikka soov ja siis raha. Ja pealegi liiga hea palga juures kaob ju õpetajal oskus teisi vaesuses hakkama saamise osas õpetada.

Ja ei tasu unustada, et riigikogulane on meil ju raske töö tegija. Väga raske töö. Nii raske töö, et on kohe raha all küürakil.

____________________________________

Kui aga tõsiselt rääkida, siis võiks iga riigikogulane anda oma palgast nt 100 eurot viiele kuni kümnele õpetajale lisaks. Iga riigikogulane leiab endale 5-10 tunnustust väärivat õpetajat ja teeb sel viisil oma isikliku panuse kooliharidusse (annetades seega kuni 1000 eurot). See oleks tase! Paraku mitte teostuv tase!

Advertisements

2 responses to “Ei saa mainimata jätta…

  1. Rääkides palkadest, nendest “keskmistest”, siis jäi mind kriipima teadmine, et seda levinud keskmist – 771(ja enam) eurot, saavad 43 kooli öpetajad. 180 kooli öpetajad peavad aga leppima 450-770 eurose palgaga.
    Ehk siis tegelikult ringluses olevat maagilist 771 eurot näeb vaevu 1 kolmandik könealustest.
    Riigikogus vöiks ka, keskmine palk olla 4 keskmist palka 😉
    Et algaks keskmisest palgast ja kyyniks 4 kordse keskmiseni.
    Siis jöuaks nende meesteni “keskmise-palga” möiste 🙂

  2. Keskmine palk on jah selline number, mida ei teeni mitte keegi. Rahva lollitamine. Tegelikult tuleks rääkida mediaanpalgast. Aga võta näpust — see on veidi madalam kui keskmine palk!

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s