Kaks kuupmeetrit koduruumi säästetud


Kahe aasta eest juhtus nii, et ühe päeva jooksul elas mu kodu üle kaks kolimist. Üks naaber kolis välja ja teine kolis sisse. Ma tegelikult ei kurda kummagi kolimise üle, aga asjade paigutusele ja aastatega tekkinud korrapärale pani see paraja põntsu.

Välja koliv isik oli asjade osas tagasihoidlik, tema kraam mahtus kenasti mõne riiuli peale ära. Sisse kolija oli aga aastakümnete jagu kraami kogunud ja säilitanud. Mõnest vabanenud riiulist ei piisanud isegi riietele mitte.

Et asju võimalikult mugavalt ja vähe stressi tekitavalt paigutada ning ise ka elamisse ära mahtuda, oleme mõlemad asju ära andnud ning neid ka minema visanud. Selleks suveks hakkas tekkima juba tunne, et lõpuks ometi hakkab looma. Asjade hulk majapidamises on normaalsuse piire saavutamas.

Nüüd avastasime kahepeale hea nipi (parem hilja kui mitte kunagi, eksole 🙂 ), kuidas märkimisväärselt vähendada asjade ruumikulu. Väga suurepäraseks abiliseks on vaakumkotid.

Paned oma mittevajaliku riidekraami koti sisse, tõmbad tolmuimejaga õhu kotist välja ja lükkad uskumatult palju vähenenud riidehunniku kerge liigutusega mõnele vabale riiulile. Pärast seda oled vähemalt paariks kuuks selle rõivahunniku korda sättimisest prii ja koide murest vaba. Talveperioodiks on mõtet ära panna suvevarustus ja suveperioodiks talvine kraam.

Ma korra isegi mõõtsin, kui palju ruumi kokkuhoidu need umbes ruutmeetrise põhjapinnaga kotid siis annavad. 50-60cm paksused kotid muutusid pärast tolmuimejaga õhu eemaldamist 15-20cm paksusteks. Seega saavutatud ruumivõit oli umbes 2/3 suurune. 6 vaakumkotti säästsid seega umbes kahe kuupmeetri jagu ruumi. Kogu see meeletu asjade virn mahtus ära esiku kohal asuvasse kappi.

Enda asjadest panin täna vaakumkottidesse igasugu põnevaid ja vähem põnevaid esemeid: oma ainsa (puhtalt nostalgia pärast säilitatud) ballikleidi, lapsepõlve lemmiku kaisukaru, hunniku kandelinasid, talvise matkakostüümi (mis on nii soe, et võiksin sellega vist põhjanabale minna 🙂 ), portsu suviseid riideid, hunniku tekke-patju jms.

Tulemuseks oli nii palju vaba ruumi kappides, et paari vabanenud riiuli puhul pidin mõtlema, et mida ma sinna nüüd panen. 😀

Advertisements

2 responses to “Kaks kuupmeetrit koduruumi säästetud

  1. homme on tegudeksi sügislaat http://tegudeks.blogspot.com/2011/09/september-2011.html – võid kõik üleoleva kraami ära tuua 🙂

  2. Mis üle oli, on juba uue omaniku leidnud. 🙂 Aitäh kutsumast!

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s