Söönuks 78 sendiga


“Eelmise õppeaasta lõpuga võrreldes on riigi toetus koolilõuna kohta sama suur. Haridusministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva ütles, et riik maksab sel kalendriaastal õpilase koolipäeva kohta 78 senti (umbes 12 krooni), mis on võrreldes eelmise aastaga kolm senti rohkem,” kirjutas Delfi. Oleks päris huvitav teada, kas need, kes selle summa paika panid, ise ka 78 sendi eest toidukorra kohta söönuks saavad.

Siinkohal ma EI VÄIDA, et söönuks pole võimalik sellise summa eest saada, aga ühe väheneva kaaluga toiduportsjonid toob nii väike summa kindlasti kaasa. Liiga väikee portsjoni muret on tänavu sügisel kurtnud ka mitme kooli õppealajuhatajad ja direktorid. Ühe koolijuhi kurtmist kuulasin mõne päeva eest isegi.

Aga pole hullu! Lapsed saavad vähemalt rohkema raha eest süüa kui vangid. 2010. aasta lõpus said vangid süüa 24 krooni ja 29  sendi eest päevas, mis tegi toidukorra hinnaks umbes 8 krooni. Kas vangiude toiduraha on tõusnud, seda ma ei tea.

Presidendiproua kodumaise, maheda ja tervisliku toidu kampaania sellise hinna eest koolisööklatesse tõenäoliselt ei jõua. Samas oleks päris lahe, kui proua Ilves võtaks tervislikust toidust rääkimise kõrval südameasjaks hoopis praktika ja õpetaks Eesti koolisööklatele, mil moel toetada kohalikku talukaupa ja talupidajaid ning mitte ületada määratud sentide arvu. Nii oleksid lapsed tervemad, proual päevad sisustatud ja ametnikud ka rahul 😉 .

Ehk tasuks Evelin Ilvesel saada meie oma Jamie Oliveriks 😀

Võid valida ka eestikeelsed subtiitrid 😉
Advertisements

Tänan sind kommentaari eest :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s