Kas lapse armastamine on sobitusabielu?


“Lapse saamine on nagu sobitusabielu. Sulle antakse peale u 9 kuud kasvamist kätte üks pamp ja öeldkse: “Vot, siin on sinu laps. Hakka teda armastama,” kirjutab Kiirnuudlid oma blogis.

Naisele, kellel lapsi pole või kes lihtsalt on veidi tagasihoidlikuma ematundega, võib tõesti nii paista. Armastama ei saa kedagi sundida. Mõni lihtsalt pole loodud või veel valmis ema olema. Teine jälle on.

Iga naine, kes partneriga suhet omades mõtleb võimalikule lapsesaamisele kui mingile armastust nõudvale pambule, keda 9 kuud kõhus tuleb kasvatada, iga selline naine peaks kaaluma kaitsevahendite kasutamist. Sellised mõtted reedavad kas naise või partnersuhte ebaküpsust. Lapse saamine on vabatahtlik.

Loodus on tark. Ema saab oma titalt feromone ja tita emalt. Side, mis oodatud lapse korral kehakeemiast tekib, on tugevam kui seksuaalne sobivus iial olla suudab. See ongi emaarmastus.

Ematunne sõltub suuresti kehakeemiast ja selle tajumise võimest ning naise kahe kõrva vahelistst soovidest.

LAVNHADU
Advertisements

4 responses to “Kas lapse armastamine on sobitusabielu?

  1. Loodetavasti lugesite Kiirnuudlites kirjutatu ikka lõpuni. Seal on tahetud öelda, et meie saa last endale valida nagu sobitusabielu puhul ei saa pruut / peigmees endale kaasat valida. Valik tehakse tema eest. Või kui teistmoodi öelda – me ei saa last valida, nagu poes kaupa valime. Nii et tuleb kasvatada seda last, just sellise välimuse ja iseloomuga, nagu Loodus sulle andnud on.

    • Ma sain sellest aru jah. Arvamus polnud mõeldud kriitikana kirjutajale 🙂 .

      Lihtsalt mõnikord oleme me harjunud kindlate soorollidega ja “ette nähtud” tunnetega. Tihti eeldatakse, et naine on alati valmis emaks saama, sest ta on naine. Eeldatakse, et naine pühendub, on rahul ja muutub sõrmenipsuga hellaks kanaemaks. Meie koolihariduski keskendub emarollile ainult läbi standardlahenduste.

      Paraku on maailm meie ümber ei ole standardlahendus. Ja kui naise sisetunne ütleb, et last “PEAB armastama”, lapse puhul “JÄÄB ÜLE leppida” olukorraga ja lapse juures “PUUDUB valik”, siis need on väga kategoorilised tunded. Ehk on mõistlik oodata või endalt küsida, miks sellised tunded tekkinud on?

Tänan sind kommentaari eest :)

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s